Erytruloza czy DHA? Kluczowe składniki balsamów brązujących

Erytruloza czy DHA ? Erytruloza i Dihydroksyaceton to dwa składniki, które zawarte są w niemal każdym balsamie brązującym. Powodują one barwienie skóry i nadają efekt opalenizny. Jakie dokładnie jest ich działanie, czym się różnią i jakich efektów możemy się spodziewać, gdy połączymy je w jednym kosmetyku?

DHA czyli Dihydroksyaceton 

Dihydroksyaceton to substancja dająca szybki i wyraźny efekt zbrązowienia skóry, który powstaje na wskutek wieloetapowej reakcji chemicznej z aminokwasami warstwy rogowej naskórka, przez co powstają związki chemiczne o brązowym zabarwieniu należące do grupy polimerów. Wykazują one podobieństwo do melaniny jednak sama reakcja nie ma wpływu na wytwarzanie melaniny w skórze. Ponieważ komórki naskórka stale ulegają złuszczaniu, brąz z czasem blednie i znika.

W balsamie brązującym Sublime poza popularnym DHA występuje także erytruloza.

Erytruloza- czym jest i jak działa?

Erytruloza to odkrycie ostatnich lat! Erytrulozę w INCI znajdziemy pod nazwą Erythrulose i od dihydroksyacetonu odróżnia ją budowa chemiczna: składa się z czterech cząsteczek węgla a dihydroksyaceton – z trzech. Różnica w budowie chemicznej przekłada się na większą stabilność erytrulozy.

Związek ten wchodzi w reakcje z grupami aminowymi białek znajdujących się w skórze. Efektem reakcji jest przyciemnienie koloru skóry. Erytruloza działa wolniej, niż popularny DHA ( dihydroksyaceton), gdyż zmiana barwy skóry pojawia się po około 24 godzinach. Kolor utrzymuje się na skórze do momentu, gdy nie zostanie usunięty martwy naskórek, jednak jeśli produkty z zawartością erytrulozy będziesz stosować na co dzień to opalenizną możesz cieszyć się przez cały rok! Kolor opalenizny jest jednak bardziej naturalny i jaśniejszy, niż ten otrzymywany przy użyciu DHA. Erytruloza jest stabilniejsza, a wolniejsze efekty działania zapobiegają powstawaniu smug i przebarwień. Produkt nie pozostawia również na skórze charakterystycznego dla samoopalaczy zapachu. Jej użycie nie powoduje podrażnień skóry ani jej przesuszenia, dlatego też bardzo często wchodzi w skład produktów odżywczych i pielęgnacyjnych, które możemy stosować na co dzień bez obaw, że nasza skóra straci na jakości. 

Erytruloza i DHA w balsamie brązującym FUEMO

Erytrulozę jak i DHA zawiera Balsam brązujący Sublime od Fuemo. Nadaje on piękny i równomierny odcień opalenizny widoczny już po pierwszym użyciu. Pierwsze efekty dzięki zawartości DHA widoczne są już po kilku godzinach, z kolei erytruloza wydłuża to działanie. Sublime to kosmetyk pielęgnacyjny, który ma za zadanie nie tylko nadać piękny odcień opalenizny, ale także nawilżyć i odżywić Twoją skórę – koniecznie musisz go poznać! Więcej o nim pisaliśmy tutaj : Balsam brązujący z erytrulozą. Naturalna opalenizna bez smug, przebarwień i specyficznego zapachu samoopalacza. Balsam brązujący z erytrulozą. Naturalna opalenizna bez smug, przebarwień i specyficznego zapachu samoopalacza. – Fuemo

Nie bój się smug! Pamiętaj o użyciu peelingu przed nałożeniem balsamu brązującego Sublime

Wykonanie peelingu jest koniecznym etapem pielęgnacji przed użyciem balsamu brązującego Sublime. Jeżeli chcesz, by opalenizna utrzymywała się dłużej, a także nie pojawiły się plamy i przebarwienia polecamy użycie peelingu do ciała Absolute.

Nie chcesz teraz kończyć zakupów?

Wprowadź swoje dane poniżej, aby zapisać swój koszyk na później. Kto wie, może prześlemy nawet kod rabatowy :)