Jesienna pielęgnacja skóry w kilku krokach?

Jesienna pielęgnacja skóry w kilku krokach? Zmiana pory roku to także zmiana procesu pielęgnacyjnego naszej skóry. Intensywne słońce, wiatr i słona woda podczas lata niektórym mocno dała się we znaki, a przygotować trzeba się również na zimowe warunki. Jesień to idealny moment na regenerację, odżywienie i oczyszczenie swojej skóry. Jakie czynności trzeba wykonać by odnowić swoją skórę?

Jesienna pielęgnacja- złuszczenie jako pierwszy krok.

Jesienna pielęgnacja od czego zacząć? Aby przygotować Twoją skórę na przyjęcie składników odżywczych, najpierw trzeba ją oczyścić i złuszczyć. Dzięki użyciu peelingów pozbędziesz się drobnych przebarwień, zmarszczek i niedoskonałości spowodowanych letnim słońcem. Wygładzisz także swoją twarz usuwając martwy naskórek, sebum i wszelkie inne zanieczyszczenia.

W zależności od rodzaju Twojej cery użyj peelingu, który zadziała na Ciebie najlepiej. 

Więcej o peelingach pisaliśmy tutaj.

Jesienna pielęgnacja kolejny krok- nawilżenie.

Po wykonaniu peelingów Twoja skóra gotowa jest na przyjęcie i jak najlepsze wchłonięcie substancji aktywnych. Głęboka regeneracja po narażeniu na słońce, wiatr i słoną wodę jest wręcz obowiązkowa jeśli chcesz zachować młody wygląd.

Jesienna pielęgnacja skóry powinna opierać się na stosowaniu kosmetyków regenerujących. Najlepiej sprawdzają się maski, balsamy i oleje. 

Warto pamiętać o składnikach aktywnych, które najlepiej zadziałają na skórę i są dostępne w kosmetykach FUEMO. 

  • Pantenol utrzymuje prawidłowy poziom nawilżenia skóry i łagodzi podrażnienia, znajdziesz go w naszym peelingu enzymatycznym.
  • Kompleks AQUAXTREM – zapobiega przed naskórkowej utracie wody, zawarty jest w masce nawilżającej ALITUDE. Więcej o tym kompleksie pisaliśmy tutaj.
  • Komórki macierzyste – chronią skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania UV i fotostarzeniem, znajdziesz je w masce nawilżającej ALTITUDE.

Jesienna pielęgnacja od środka.

Jesienna pielęgnacja od środka. Nie można zapomnieć również o dostarczaniu witamin od środka. Kiedy brakuje Ci witamin w organizmie nawet najlepsze kosmetyki mogą Ci nie pomóc.

Zadbaj o to by w Twoim codziennym menu znajdowały się produkty bogate w witaminy i aminokwasy.

Chroń swoją skórę i zregeneruj ją produktami od FUEMO. 

Nie chcesz teraz kończyć zakupów?

Wprowadź swoje dane poniżej, aby zapisać swój koszyk na później. Kto wie, może prześlemy nawet kod rabatowy :)