Peeling do twarzy – mechaniczny czy enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny czy mechaniczny do skóry twarzy? Wybór idealnego kosmetyku do twarzy nie jest prostym zadaniem. Pewne jest jednak, że stosowanie peelingów to must have prawidłowej pielęgnacji skóry twarzy. Jak działają poszczególne rodzaje peelingów? Czym się charakteryzują? Jaki odpowiednio dobrać peeling do rodzaju cery?

Peeling enzymatyczny. Jak działa i dla kogo jest przeznaczony?

Peeling enzymatyczny zawiera w swoim składzie enzymy (najczęściej pochodzenia naturalnego z owoców), które zmiękczają i rozpuszczają martwy naskórek bez nadmiernego podrażnienia, a także wnikają w głębsze warstwy skóry rozluźniając połączenia między komórkami. 

Proteoliza to proces, na którym opiera się działanie peelingu enzymatycznego, prowadzi on do rozkładu białek na peptydy i aminokwasy. Prościej mówiąc enzymy rozkładają białka znajdujące się w martwych komórkach naskórka, co powoduje szybszą regenerację i pobudzanie nowych komórek skóry. 

Dzięki stosowaniu peelingu enzymatycznego niwelowane są nawet najgłębsze zaskórniki i zmarszczki, a skóra jest miękka i rozświetlona.

Peeling enzymatyczny stosuje się nakładając go na twarz na czas określony przez producenta, a następnie zmywa wodą bez mechanicznego tarcia. Odpowiedni dla każdego typu cery, od wrażliwej i naczynkowej, aż po suchą czy tłustą. Idealny jest również dla posiadaczy cery trądzikowej i problematycznej, gdyż oczyszcza on skórę bez zaognienia zmian i wyprysków. 

Bromelaina i papaina jako czynne enzymy peelingów enzymatycznych.

Bromelaina to fitoskładnik, czyli substancja aktywna biologicznie pochodzenia naturalnego. Pochodzi z różnych części ananasa i powoduje degradację struktury białek, dzięki czemu nadaje koloryt, działa przeciwzapalnie i zmniejsza ilość wyprysków skórnych. Bromelaina działa tylko na zewnątrz skóry, nie wnikając w jej głąb, przez co nie powoduje podrażnienia. Skóra twarzy po użyciu peelingu z bromelainą jest gładka, oczyszczona i nawilżona. 

Papainę otrzymuje się z melonowca właściwego, nazywanego potocznie papają. Papaina ma zdolność rozpuszczania martwych tkanek i wydzieliny ropnej, dzięki czemu przyspiesza regenerację tkanek i gojenie ran. Zmniejsza również ilość odczynów zapalnych poprzez oczyszczenie skóry z drobnoustrojów, a także redukuje przebarwienia skórne i blizny. 

Bromelaina i papaina występują często razem w kosmetykach i suplementach. Te dwa surowce doskonale się uzupełniają i wspierają swoje działanie. 

Stosując Peeling enzymatyczny EVOCATION z zawartością bromelainy i papainy od FUEMO, Twoja skóra odzyska promienny wygląd. Poprawi się także koloryt Twojej skóry, a niedoskonałości i zaskórniki zostaną wyeliminowane. 

Peeling mechaniczny. Dla kogo rekomendowany i jak go używać?

Peeling mechaniczny występuje pod postacią najczęściej kremu lub żelu z drobinkami. W zależności od wielkości drobinek dzieli się go na drobnoziarnisty lub gruboziarnisty. 

Peeling mechaniczny powoduje mechaniczne złuszczenie naskórka, powstałe podczas procesu masowania skóry preparatem. Drobinki zawarte w peelingu ścierają martwy naskórek pozostawiając skórę gładką i promienną, należy jednak pamiętać, by wykonywać to delikatnie. Jeżeli podczas masażu skóry kosmetykiem pojawi się zaczerwienienie, konieczne jest przerwanie zabiegu. 

Peeling mechaniczny najlepiej sprawdza się dla skóry mieszanej i tłustej, zaleca się stosowanie go nawet 2 razy w tygodniu. Dla posiadaczy cery suchej i wrażliwej nie jest to najlepszy wybór.

UWAGA! Jeżeli na Twojej twarzy pojawiają się ostre i aktywne zmiany trądzikowe lub wykwity ropne peeling mechaniczny nie jest dla Ciebie! Używanie go w takich przypadkach może prowadzić do zaognienia zmian! 

Innowacyjny rodzaj peelingu enzymatycznego.

Peeling, który łączy w sobie potrzeby każdego rodzaju cery, jest coraz bardziej popularny. Doceniają go zarówno specjaliście jak i użytkownicy z całego świata. Łączy w sobie cechy peelingu enzymatycznego i drobinki charakterystyczne dla peelingu mechanicznego. Zawartość dobroczynnych enzymów wnikających w głąb skóry powoduje rozluźnienie połączeń między komórkami. Drobinkami natomiast, można wykonać masaż pogłębiający efekt oczyszczenia i regeneracji. Swoją popularność peeling 2w1 zyskał dzięki swojej oryginalności w działaniu i dostosowywaniu się do potrzeb użytkownika. 

EVOCATION od FUEMO to peeling enzymatyczny, który w swoim składzie zawiera enzymy złuszczające zrogowaciały naskórek ale również drobinki, którymi można wykonać delikatny masaż i dodatkowo pogłębić działanie oczyszczające. Wypróbuj również peeling solny do ciała ABSOLUTE z drobinkami pomarańczy i solą himalajską.

Nie chcesz teraz kończyć zakupów?

Wprowadź swoje dane poniżej, aby zapisać swój koszyk na później. Kto wie, może prześlemy nawet kod rabatowy :)