Jak nawilżyć i odżywić suchą skórę na twarzy?

 

Sucha odwodniona i szorstka skóra- brzmi znajomo?

Skóra posiada mechanizm, który chroni ją przed utratą wody. Jednak z upływem czasu nie jest on wystarczający, a odwodniona skóra przestaje wyglądać dobrze. Staje się wtedy sucha, odwodniona i szorstka. Kompleks AQUAXTREM, wykorzystywany jako składnik kosmetyków naturalnych, zapobiega utracie wody tym samym zachowując zdrowy i promienny wygląd skóry. Jak działa i w jakich kosmetykach znajdziesz ten kompleks?

Mechanizm nawilżania skóry

Bariera skórna odpowiada za najważniejsze funkcje skóry, chroni organizm przed czynnikami zewnętrznymi oraz zapobiega utracie wody wewnętrznej. Zachowanie odpowiedniego nawilżenia skóry i utrzymania poziomu wody to zadanie wielu mechanizmów i struktur. 

W naskórku najważniejszy jest NMF, czyli naturalny czynnik nawilżający. NMF wiąże wodę dzięki działaniu cząsteczek humektantów oraz efektu bariery wywoływanego przez międzykomórkowe lipidy, które redukują utratę wody na zewnątrz. 

Filagryna to źródło składników NMF, dlatego jest to kluczowy składnik w utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia skóry. Deficyt i zaburzenia filagryny prowadzą zatem do problemów typowych dla skóry suchej i związanych z tym niedoskonałości. 

Ważną funkcję pełni również inwolukryna- warstwa ziarnista naskórka bezpośrednio związana z funkcją barierową.

Czym jest i jak działa kompleks AQUAXTREM?

AQUAXTREM to frakcja otrzymywana z korzenia rabarbaru. Rabarbar wykorzystywany był w medycynie tradycyjnej już w czasach starożytnych. Najczęściej w Chinach, Himalajach i na Syberii. 

Specyficzny ekstrakt jest standaryzowany na aktywną rapontycynę i inne hydroksystylbeny, które mają właściwości użyteczne w aplikacjach medycznych.

AQUAXTREM aktywuje receptor PPAR, który znajduje się na powierzchni błony komórkowej. Po połączeniu z odpowiednią cząsteczką wywołuje on specyficzną odpowiedź w komórce, m.in. syntezę filagryny, inwolukryny oraz lipidów takich jak ceramidy, które działają jako uszczelnienie bariery skórnej. Dzięki aktywacji receptora PPARy, stymulowane są wewnętrzne mechanizmy nawilżenia skóry, które są mocniejsze i długotrwałe.

 

Testy i potwierdzone działanie kompleksu.

W jednym z testów zmierzono spadek szorstkości skóry. Spośród osób stosujących AQUAXTREM 18,6% osób potwierdziło uczucie spadku szorstkości skóry. Część z nich wykazała przywrócenie zorganizowanej struktury, dzięki czemu stała się ona bardziej miękka. 

Istnieje również możliwość zmierzenia poczucia komfortu za pomocą analizy FACS (System Kodowania Ruchów Mimicznych). Oparte na analizie mikro-wyrazów twarzy, który tworzy katalog ponad 7000 różnych emocji. 

W analizie FACS dla kompleksu AQUAXTREM, każdy uczestnik badania obejrzał humorystyczny film, który wywoływał nieświadome ruchy twarzy związane z dyskomfortem suchej skóry. Badania przed i po wykazały, iż kompleks ten zwiększył poczucie komfortu badanych osób, aż o 29%. 

AQUAXTREM zapewnia zatem dobre samopoczucie i zadowolenie, a także poprawia komfort skórny przy wykorzystaniu wewnętrznych mechanizmów. Skóra staje się nawilżona i komfortowa w miarę upływu czasu. To surowiec , który idealnie sprawdzi się w przypadku cery suchej, odwodnionej, szorstkiej.

W FUEMO korzystamy z kompleksu AQUAXTREM, tak by dostarczać długotrwałą i widoczną poprawę właściwości skóry. Maska nawilżająca ALTITUDE i Balsam brązujący SUBLIME wspierają walkę o równowagę i nawilżenie skóry suchej, a co za tym idzie komfort codziennego funkcjonowania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie chcesz teraz kończyć zakupów?

Wprowadź swoje dane poniżej, aby zapisać swój koszyk na później. Kto wie, może prześlemy nawet kod rabatowy :)